Haber Detayı
03 Haziran 2020 - Çarşamba 21:22
 
1.000 TL Pandemi Sosyal Yardım Ödemeleri Hakkında Kritik Uyarı! Bunu Yaparsanız 1.000 TL Sosyal Yardım Ödemeniz İptal Olur!
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen 1.000 TL sosyal yardımlar büyük bir rağbet görmeyi sürdürüyor. Koronavirüs salgını nedeniyle maddi gelir kaybı yaşayan vatandaşlara tanınan bu imkan için başvurular e-devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. 1.000 TL pandemi sosyal yardım başvurusu yapan vatandaşlar başvuru sonuçlarını yine e-devlet üzerinden öğreniyorlar. Çok sayıda vatandaş başvuru sonucuna bakmadığı için 1.000 TL sosyal yardım almaya hak kazandığını ve yapması gereken işlemleri bilmiyorlar. Hak ettikleri halde 1.000 TL sosyal yardım parasını alamayan vatandaşlar büyük bir fırsatı tepmiş oluyorlar.
EKONOMİ Haberi
1.000 TL Pandemi Sosyal Yardım Ödemeleri Hakkında Kritik Uyarı! Bunu Yaparsanız 1.000 TL Sosyal Yardım Ödemeniz İptal Olur!

Türkiye'de koronavirüs sürecinde çok sayıda vatandaş maddi gelir kaybına uğradı. Bir yandan geliri azalan vatandaşlar diğer yandan hayat pahalılaşması nedeniyle büyük ekonomik sorunların içerisinde düştüler. Bu noktada sosyal devlet olma bilinciyle hareket eden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı milyonlarca vatandaşa 1.000 TL pandemi sosyal destek parası ödedi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşlara ödenen 1.000 TL sosyal yardımlar üç faza bölünerek ödemeler yapıldı. İlk iki fazın ödemeleri yaklaşık 5 milyon vatandaşa 1.000'er TL nakit şeklinde ödendi. 3. fazda ise başvurulara göre ödemeler yapılmaya devam ediyor. Bu kapsamda 900 bin vatandaş 1.000 TL ödemesini aldı.

Başvurular hem yapılmaya hem de incelenerek gerekli işlemlerin ardından vatandaşlara 1.000 TL sosyal yardım ödemeleri gerçekleşmeye devam ediyor. 1.000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşlara ödenen 1.000 TL sosyal yardım için e-devlet üzerinden başvuru yapmak gerekiyor.

Bu başvurular e-devlet sisteminde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizletler Bakanlığı'nın hizmetleri arasında bulunan Pandemi Sosyal Destek programı üzerinden yapılıyor. Buraya giriş yapan vatandaşlar bir form ile karşılaşıyorlar. Bu formda yer alan bilgileri doğru doldurmak 1.000 TL sosyal yardım almak için çok büyük bir öneme sahip. Doğru bilgi vermeyen vatandaşlar ihtiyaç sahibi olsalar dahi 1.000 TL sosyal yardım alamıyorlar. 1.000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURU SONUCU ÖĞRENME 1.000 TL Sosyal Yardım başvurusu yapan vatandaşlar bunun sonuçlarını merak ediyorlar.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ilde ayrı ayrı kurulan birimlerce başvuruların tümü incelemeye alınıyor. İnceleme neticesinde başvurusu onaylanan vatandaşların bilgileri önce e-devlet sistemine giriliyor. Bu andan itibaren vatandaşlar e-devlet üzerinden “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” menüsüne tıklayarak saniyeler içerisinde 1.000 TL sosyal yardım başvuru sonuçlarını görebiliyorlar.

1.000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU ONAYLANAN VATANDAŞLAR HANGİ İŞLEMLERİ YAPMALILAR? Pandemi Sosyal Destek programı kapsamında 1.000 TL sosyal yardım başvurusu onaylanan vatandaşlar için ödeme aşamasına geçiliyor. Ancak burada çok önemli bir detay bulunuyor. Bu detaya dikkat etmeyen binlerce vatandaş hak etmelerine 1.000 TL sosyal yardım paralarını alamadılar. Başvuru sırasında form doldurulurken verilen ikamet adresinin doğru olması gerekiyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bu ikamet adreslerine zarflar içerisinde 1.000 TL ulaştırılıp imza karşılığında teslim ediliyor.

Verilen adres yanlışsa veya 1.000 TL sosyal yardım almaya hak kazanan vatandaşlar adreste değillerse paralarını teslim alamıyorlar. İş yoğunluğu nedeniyle yeniden görevlilerin o adrese girmeleri imkansız oluyor. Bu nedenle çok sayıda vatandaş parasına kavuşamıyor. Başvuruların devam etmesi ve ihtiyaç sahiplerine ödemelerin sürmesi nedeniyle bir bütçe sorunu yaşandığında paraları teslim edilemeyen vatandaşlara ödeme yapılamayacağı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kamuoyuna duyuruldu.

Kaynak: (Özel Haber) - Özel Haber Editör: Araştırma Haber Gazetesi
Etiketler: 1.000, TL, Pandemi, Sosyal, Yardım, Ödemeleri, Hakkında, Kritik, Uyarı!, Bunu, Yaparsanız, 1.000, TL, Sosyal, Yardım, Ödemeniz, İptal, Olur!,
Yorumlar
Haber Yazılımı