Haber Detayı
21 Haziran 2020 - Pazar 17:19
 
Avrupa’nın parası bitmiş; Para arıyor, bizede yalancı demişlerdi
Avrupa’nın parası bitmiş; Para arıyor, bizede yalancı demişlerdi
EKONOMİ Haberi
Avrupa’nın parası bitmiş; Para arıyor, bizede yalancı demişlerdi

Dünya bugün bu haberi konuşuyor; Avrupa her yerden para arıyor ama para bulamıyor; Türkiye’ye virüs haberlerinde gerçeği söylemiyorlar diyen ve bizi her zaman güçsüz göstermeye çalışan Avrupa’nın parası bitmiş. Dünya ve ülkemiz covid 19 adlı bir hatalıkla sarsılmıştı; bu hastalık sadece insani anlamda değil ekonomik anlamda ’da dünya ülkelerine çok büyük zararlar verirken en çok zarar gören ülkelere şimdilik Avrupa ve ABD oldu. Özellikle Avrupa ekonomi konusunda çok zor günler geçirirken, nereden para bulacaklarını şaşırmış duruma geldiler; Avrupa birliği bile bir çözüm bulamazken bulunan çözümlerde geçici çözüm olarak söyleniyor ve şu an kurtuluş olmaz. İşte detaylar;

Avrupa birliği dağılır mı?

Avrupa bu kadar zor bir duruma düşmüşken Avrupa Birliği’nin de işe yaramazlığı gözler önüne serilmiş oldu. Bizi 40 yıldır oyalayan ve bu birliğe almamak için her şeyi yapan Avrupa’ya bizimde bir cevabımız var; kendine bile hayrı olmayan birliği biz de istemiyoruz. Şu an öyle bir duruma geldiler ki borç alacak devlet bulmakta zorluk çekiyorlar, birbirine bakıyorlar ama kimse de para yok. Kurtarıcıları ABD şu an büyük bir kaos içinde bulunuyor. Avrupa şu an kendini kurtaracak bir çözüm arıyor ama öyle bir çözüm gözükmüyor. Zamanın en kariyerli ülkeleri olan Avrupa ne yapacağını şaşırmış ve borç alacak bir devlet bekliyorlar.

 Çin bu durumdan faydalanabilir

Dünyanın zirvesine yerleşmek isteyen Çin devleti, bu fırsattan yararlanıp dünyanın zirvesine kurulabilir. Dünyaya hükmetmeye çalışan bir devlet için bulunmaz bir fırsattan bahsediyoruz; şimdi zor durumdalar ve her türlü yardımı kabul edeceklerdir. Bu fırsatı değerlendirme şansını kullanabilirse ki kullanacaktır, ABD artık dünyanın en büyük ülkesi olamaz, sadece büyük ülkesi olur.

Kaynak: (ulusmedya.com) - www.ulusmedya.com Editör: Araştırma Haber Gazetesi
Etiketler: Avrupa’nın, parası, bitmiş;, Para, arıyor,, bizede, yalancı, demişlerdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı