Haber Detayı
14 Aralık 2019 - Cumartesi 02:36
 
Bakan Varank’ın sözleri CHP sıralarını ayağa kaldırdı!
ASAYİŞ Haberi
Bakan Varank’ın sözleri CHP sıralarını ayağa kaldırdı!

Varank, CHP sözcülerinin “Tek adam, bu sistem, tek adam rejimi” şeklindeki eleştirilerine yanıt verdi. Varank, Kemal Kılıçdaroğlu’nu kast ederek, “Tek adam kimdir biliyor musunuz? Tek adam Sayın Cumhurbaşkanımız değil. Sayın Cumhurbaşkanımız girdiği 14 seçimi de kazandı. Tek adam, 9 kez seçim kaybedip, koltuğu bırakmayandır” dedi.

 

Sözde Ermeni soykırımı iddiaları TBMMʹde kınandı CHP’LİLER TEPKİ GÖSTERDİVarank’ın sözleri, CHP’li milletvekillerinin tepkisine neden oldu.

 

CHP’li vekiller oturdukları yerden sıralara vurarak tepki gösterdi. AKP’li milletvekilleri ise Varank’ı alkışlayarak destek verdi. AKP’li milletvekillerinin sıralarından sözlü olarak katıldıkları tartışma bir süre karşılıklı devam etti.Varank’ın sözlerine yanıt veren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Bakan Ali Babacan’ın kuracakları partileri hatırlatarak, “Sizden gidenler neden parti kuruyorlar.

 

Ne oldu da sizden ayrıldılar? Yeni partiler CHP’den çıkmıyor. AK Parti’den çıkıyor, neden acaba? Sayın Varank sistemi öğrenin. Sizin haddiniz değil bizi eleştirmek. Son seçimi biz kazandık. Biz size, ‘9 seçimi niye kazandınız’ diye sorduk mu? Sizin göreviniz bütçenizi sunmak iddialara yanıt vermek bütçeyi savunmak” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Araştırma Haber Gazetesi
Etiketler: Bakan, Varank’ın, sözleri, CHP, sıralarını, ayağa, kaldırdı!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı