Haber Detayı
05 Mayıs 2020 - Salı 13:12
 
Balıkesir'de En Uzun Süre Muhtarlık Yapan Güzel İnsan Mustafa GÜRLEK;
Balıkesir-Sındırgı-Kurtuluş Mahallesinin 6 Dönemdir Muhtarlığını Yapan Mustafa GÜRLEK ile birlikteyiz.
ASAYİŞ Haberi
Balıkesir'de En Uzun Süre Muhtarlık Yapan Güzel İnsan Mustafa GÜRLEK;

Balıkesir-Sındırgı-Kurtuluş Mahallesinin 6 Dönemdir Muhtarlığını Yapan Mustafa GÜRLEK ile birlikteyiz.Sizi tanıyabilir miyiz?

1950, Sındırgı doğumluyum. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Eşim her konuda özellikle muhtarlık görevimde benim en büyük destekçimdir. Asıl mesleğim oto tamirciliğidir, Sındırgı ilçesinde 35 yıl oto tamirciliği yaptım. Muhtar olduktan sonrada mesleğimi devam ettirdim ve 2005 yılında emekli oldum. Sındırgı merkez ve çevre Mahallelerden beni tanımayan yoktur, otomobiller bu kadar yaygın değilken tamirciliği öğrendim, bu güne kadar arayan herkese gündüz gece demeden, hiç bir karşılık beklemden yardımına koştum, yolda kalanları kurtardım. Halada bana gelene yardım etmekteyim.

Kaç yıldır muhtarlık görevini yerine getiriyorsunuz? Bu süreç içerisinde mahalleye neler kazandırdınız?

O MAHALLESİNİ,  MAHALLELİSİ  O’NU  SEVİYOR.

"Tek amacım Halkıma hizmet edip herkesi ve her kesimi memnun etmek"

Ben 1994 yılında muhtar olarak seçildim ve o günden beri 6 dönemdir muhtarlık görevini büyük bir şevk ve inançla devam ettirmekteyim. Mahallemdeki her insanı, her adresi kafama yazdım, yanıma gelen görevlilere hiç bir kayda bakmaksızın kafamdan adresi tarif edebilirim. Mahalleli tarafından çok sevilen, mahallesine birçok hizmeti kazandıran muhtar olarak bununla gurur duyuyorum. İnsanlara yardım etmeyi çok seviyorum,  bundan da büyük keyif alıyorum, yaşlı olsun genç olsun bana gelen tüm vatandaşımın ne sorunu varsa çözüme kavuşturmadan oturamam. Onların dertleri ile dertlenip sevinçleri ile mutlu oluyorum, halka hizmet hakka hizmettir sözünü kesinlikle unutmadım.

Mevlana Hazretlerinin şu sözünü çok seviyorum;

Gel, gel, ne olursan ol yine gel, İster kâfir, ister mecusi, ister puta tapan ol yine gel, Bizim dergâhımız, ümitsizlik dergâhı değildir, Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel...

Bu sözde anlattığı gibi bende mahallemde ırkı, dini, dili, siyasi görüşü ne olursa olsun hiç bir ayrım yapmaksızın 7 gün 24 saat görevimi yerine getiriyorum. Geceleri mahallemi dolaşıyorum, nerede bir arıza var, nerede bir yapılacak iş var, kimin ne ihtiyacı var hepsini not alıyorum ve yetkili makamlara bildiyorum ve takibinide yaparak işlerin yapılmasını sağlıyorum.

Ben görevlerimi yerine getirirken bana her türlü desteği veren öncelikle İlçe Kaymakamımız Sayın Zafer OKTAY beye Sındırgı Belediye Başkanımız Sayın Ekrem YAVAŞ beye ve tüm idare amir ve memurlarına teşekkürü borç biliyorum.

Ben ilk Muhtarlığa aday olduğum gün bir sözüm vardı, bu işi parası, makamı, bazı avantajları, şan ve şöhreti için yapmayacağım, sadece mahallemde bulunan vatandaşlara değil yanıma gelen ve yardım isteyen tüm halkım için çalışacağım ve elimden gelen yardımı yapacağıma söz vermiştim ve halada aynı düşünceler içerisindeyim.

Umut ederimki tüm mutarlar aynı duyarlılıkla davranır ve hareket ederler.

Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan şu günlerde Allah yar ve yardımcımız olsun, bir an önce bu corona virüsü yenelim ve eskisi gibi yine hayatlarımıza devam edelim.

Yeterki Halkımız devletimizin açıklamarına ve kurallara uysun, Yetkilileri dinlesinler, Allah'ın izniyle her şeyin üstesinden geleceğiz ve mutlu günlere kavuşacağız. Biz bize yeteriz Türkiyem, Bütün zorlukları hep birlikte aşacağız.

Bütün İslam Aleminin Ramazanı mübarek olsun, nice bayramları sevdiklerimizle birlikte mutluluk içinde geçirmeyi nasip etsin. Sevgi ve saygılarımla…

Röportaj : Süleyman ŞAH

Balıkesir-Sındırgı-Kurtuluş Mahallesi Muhtarlığı

Muhtar   : Mustafa GÜRLEK

GSM.     : 0542 665 00 40

Kaynak: (YHA) - Yerel Haber AJansı Editör: Araştırma Haber Gazetesi
Etiketler: Balıkesir'de, En, Uzun, Süre, Muhtarlık, Yapan, Güzel, İnsan, Mustafa, GÜRLEK;,
Yorumlar
Haber Yazılımı