Haber Detayı
14 Aralık 2019 - Cumartesi 01:52
 
CHPʹli Altay: Yeni partiler CHPʹden çıkmıyor. AK Partiʹden çıkıyor, neden acaba?
SİYASET Haberi
CHPʹli Altay: Yeni partiler CHPʹden çıkmıyor. AK Partiʹden çıkıyor, neden acaba?

TBMM Genel Kuruluʹnda, AKP ve CHPʹli vekiller arasında ʹtek adamʹ tartışması yaşandı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varankʹın, ˮTek adam kimdir biliyor musunuz? 9 kez seçimi kaybedip koltuğu bırakmayandırˮ sözleri gerginliğe neden oldu.

 

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ise ˮSizden gidenler neden parti kuruyorlar. Ne oldu da sizden ayrıldılar? Yeni partiler CHPʹden çıkmıyor. AK Partiʹden çıkıyor, neden acaba?ˮ diye cevap verdi.TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Celal Adan Başkanlığıʹnda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı bütçesini görüşmek üzere toplandı. Söz alan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varankʹın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluʹna yönelik sözleri gerginliğe neden oldu. 

 

Varank, CHPʹli sözcülerinin ˮTek adam, bu sistem, tek adam rejimiˮ şeklindeki eleştirilerine yanıt verdi. Varank, Kemal Kılıçdaroğluʹnu kast ederek, ˮTek adam kimdir biliyor musunuz? Tek adam Sayın Cumhurbaşkanımız değil. Sayın Cumhurbaşkanımız girdiği 14 seçimi de kazandı. Tek adam, 9 kez seçim kaybedip, koltuğu bırakmayandırˮ dedi.Varankʹın sözleri, CHPʹli milletvekillerinin tepkisine neden oldu. CHPʹli vekiller oturdukları yerden sıralara vurarak tepki gösterdi. AKPʹli milletvekilleri ise Varankʹı alkışlayarak destek verdi. AKPʹli milletvekillerinin sıralarından sözlü olarak katıldıkları tartışma bir süre karşılıklı devam etti.

 

Varankʹın sözlerine yanıt veren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Bakan Ali Babacanʹın kuracakları partileri hatırlatarak, ˮSizden gidenler neden parti kuruyorlar. Ne oldu da sizden ayrıldılar? Yeni partiler CHPʹden çıkmıyor. AK Partiʹden çıkıyor, neden acaba? Sayın Varank sistemi öğrenin. Sizin haddiniz değil bizi eleştirmek. Son seçimi biz kazandık. Biz size, ʹ9 seçimi niye kazandınızʹ diye sorduk mu? Sizin göreviniz bütçenizi sunmak iddialara yanıt vermek bütçeyi savunmakˮ dedi.Tartışma üzerine oturuma kısa ara verildi. Görüşme, aranın ardından devam etti. 

 

 

Kaynak: (YHA) - Yerel Haber AJansı Editör: Araştırma Haber Gazetesi
Etiketler: CHPʹli, Altay:, Yeni, partiler, CHPʹden, çıkmıyor., AK, Partiʹden, çıkıyor,, neden, acaba?,
Yorumlar
Haber Yazılımı