Haber Detayı
02 Mayıs 2020 - Cumartesi 18:05
 
Flaş iddia! Koronavirüs sonrası kabine değişikliği geliyor
Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, Ankara kulislerinden kendisine gelen bilgileri paylaşarak, koronavirüs salgınının hafiflemesinin ardından kabine değişikliğine gidileceğini iddia etti.
GÜNDEM Haberi
Flaş iddia! Koronavirüs sonrası kabine değişikliği geliyor

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, ‘Nevşin Mengü ile Özel Haber’ programına konuk oldu. Ankara kulislerinden kendisine gelen bilgileri paylaşan Zeyrek, koronavirüs salgınının hafiflemesinin ardından Türk siyasetini hareketli günlerin beklediğini söyledi.

Zeyrek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kriz döneminde gözlem yaptığını ve mayıs sonu, haziran ortası gibi kabinede değişikliklerin olabileceğini savundu.

Deniz Zeyrek, şöyle konuştu:

‘Sağlık Bakanıyla ilgili sorun olacağını sanmıyorum’

“Son günlerde kabinenin değişeceğine dair en az 15-20 kulis bilgisi aldım. Biz onu şubatta bekliyorduk ama korona geldi, ertelenmiş olabilir. Yine korona günlerinde yapılacağını düşünmüyorum. Mayıs sonu, haziran ortası gibi bir değişiklik olursa şaşırmam.Bu dönem kriz dönemi, siyasetçiler için gözlem yapma dönemidir. Cumhurbaşkanı da büyük ihtimalle gözlem yaptı. Koronadan sonra siyasette hareketli günler bekleniyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca meseleyi soğukkanlılıkla idare etti. Ben zannetmiyorum Sağlık Bakanı’yla ilgili bir sorun olacağını.”

‘Süleyman Soylu’nun tadı kaçtı’

“Cumhurbaşkanı soğumaya aldı, zamanı gelince işlem yapacaktır diyen çok oldu. İçişleri Bakanı’nın da biraz tadı kaçmış vaziyette. Çok da eskisi gibi günler olmuyor.”

 

Kaynak: (milligazete) - milligazete.com.tr Editör: Araştırma Haber Gazetesi
Etiketler: Flaş, iddia!, Koronavirüs, sonrası, kabine, değişikliği, geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı