İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Yanlış 2 ameliyata tazminat
Yanlış 2 ameliyata tazminat
Haber Detayı
08 Aralık 2019 - Pazar 12:25
 
Kültür Bakanlığı'ından Real Madrid ile 12 milyon euroluk sponsorluk anlaşması haberine yalanlama
Kültür ve Turizm Bakanlığı, İspanyol basınında çıkan "Real Madrid ile Türkiye'nin 12 milyon euroluk sponsorluk anlaşması yaptığına dair çıkan haberlerin" gerçeği yansıtmadığını duyurdu.
SPOR Haberi
Kültür Bakanlığı'ından Real Madrid ile 12 milyon euroluk sponsorluk anlaşması haberine yalanlama

Bakanlık resmi sosyal medya hesabında "Kültür ve Turizm Bakanlığının İspanyol futbol kulübü Real Madrid'e sponsor olduğu" yönünde bazı basın yayın organlarında yayınlanan haberler üzerine açıklama yapıldı. Açıklamada, "Söz konusu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımız ile Real Madrid arasında herhangi bir sponsorluk anlaşması yapılmamıştır." mesajını paylaştı.

 

Bakanlığımızın İspanyol futbol kulübü Real Madrid’e sponsor olduğu yönünde bazı basın yayın organlarında yer alan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.

Bakanlığımız ile Real Madrid arasında herhangi bir sponsorluk anlaşması yapılmamıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 
 

 

İspanya'da ve Avrupa'da Marca gazetesi dahil birçok haber sitesi Türkiye Turizm ve Kültür Bakanlığı ile Real Madrid'in antrenman malzemeleri için sezonluk 12 milyon euroya anlaştığını duyurmuştu. İspanyol basını ayrıca bu anlaşmanın bir ilk olduğunu, Madrid ekibinin tarihinde daha önce antrenman malzemeleri konusunda anlaşma yapmadığını yazmıştı.

 

Daha önce İspanya La Liga ekiplerinden Barcelona, Türkiye merkezli beyaz eşya üreticisi Beko ile forma reklamı konusunda 3 yıllık anlaşma yapmıştı. Beko bu sponsorluk anlaşması için Katalan ekibine 57 milyon euro ödemişti.

Kaynak: (eu) - tr.euronews.com Editör: Araştırma Haber Gazetesi
Etiketler: Kültür, Bakanlığı'ından, Real, Madrid, ile, 12, milyon, euroluk, sponsorluk, anlaşması, haberine, yalanlama,
Yorumlar
Haber Yazılımı