Haber Detayı
16 Mayıs 2020 - Cumartesi 01:43
 
LGS tarihinde bir ilk! Sınavda ne gibi değişiklikler yapıldı?
Eğitim Uzmanı Ayhan Korkmaz, koronavirüs ile mücadele kapsamında değişiklik yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili öğrenci ve velilerin aklındaki soru işaretlerini gidermek için SuperHaber'e çarpıcı açıklamalar yaptı.
EĞİTİM Haberi
LGS tarihinde bir ilk! Sınavda ne gibi değişiklikler yapıldı?

Dünyanın diğer ülkeleri gibi Türkiye’nin de mücadele ettiği koronavirüs sebebiyle birçok sınavın tarihinde değişiklik yapıldı. Tarihi değişen sınavlardan biri de LGS oldu. Sınav tarihlerinin değişmesi, öğrencilerin kendi okullarında sınava girecek olması ve sınavların maske takılarak gerçekleştirilmesi gibi yapılacak yeni uygulamalar öğrenci ve velilerin aklında soru işaretleri oluşmasına sebep oldu. Eğitim Uzmanı Ayhan Korkmaz, öğrenci ve velilerin endişelerini gidermek adına merak edilen bütün soruları yanıtladı.

LGS sınavında ne gibi değişiklikler oldu? LGS sınavı ne zaman yapılacak? Öğrenciler sınava hangi okulda girecek? LGS'de koronavirüse karşı ne gibi tedbirler alındı? Öğrenciler, LGS'ye kadar kalan süreyi nasıl değerlendirmeli? LGS’de hangi konular çıkacak?

Eğitim Uzmanı Ayhan Korkmaz'ın açıklamalarının tamamı Araştırma Haber YouTube kanalında yayında...

 YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN..!

 

Kaynak: (superhaber.tv) - superhaber.tv Editör: Araştırma Haber Gazetesi
Etiketler: LGS, tarihinde, bir, ilk!, Sınavda, ne, gibi, değişiklikler, yapıldı?,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı