Haber Detayı
27 Ocak 2020 - Pazartesi 01:45
 
Oyuncaksız Çocuklar İçin Derneği Gönül Köprüsünde Yüreklere Hitap etti...
Dünya’nın en çok yardıma koşan ülkesi olmak, olabilmek kolay değil. Hal böyle olunca, her şehrimizde, şehirlerimizin belki de her ilçesinde yardım kuruluşlarımız mevcut.
YAŞAM Haberi
Oyuncaksız Çocuklar İçin Derneği Gönül Köprüsünde Yüreklere Hitap etti...

Dünya’nın en çok yardıma koşan ülkesi olmak, olabilmek kolay değil. Hal böyle olunca, her şehrimizde, şehirlerimizin belki de her ilçesinde yardım kuruluşlarımız mevcut. Yeter ki biz tokken aç yatan bir komşumuz olmasın. Bu derneklerden biri de Konya’da.“Çocuk gülerse dünya güler, her oyuncak gülen bir yüz demek” bilinciyle yola çıkmış bir dernek var. İşte o dernek, “Oyuncaksız Çocuklar İçin” derneği...

 

İsminde her ne kadar oyuncak ve çocuk geçse de aslında bu dernek, hayatı siyah-beyaz olmuş insanların derdine ortak olma derdinde. “Oyuncaksız Çocuklar İçin” derneği başkanı Osman DEMİRCİ; dil, din, ırk, cinsiyet gibi hiçbir ayrım gözetmeden yardıma muhtaç insanların ihtiyaçlarını karşılamak ve tüm toplum katmanlarında yardımlaşma ve dayanışma ruhunu yaymak için kurulmuş. Sosyal adalete ve kardeşliğe destek olmak, hayır işlerinin yaygınlaşması için gece-gündüz dünyanın her yerinde insanlara hizmeti nimet bilme amacı taşıyan bir dernek olduğunu dile getiriyor.

 

 

Aslında, sadece çocuklara oyuncak dağıtmak amacıyla sosyal medyada küçük bir grup olarak başlamış, daha sonra ihtiyaç sahibi ailelere gıda, kıyafet, ev eşyası, kira ve fatura yardımlarıyla zamanla büyüyüp 2017 yılında resmi kimliğine kavuşarak dernek statüsü kazanmış. 

 

 

“Oyuncaksız Çocuklar İçin” derneği başkanı Osman DEMİRCİ, Elazığdaki depremi duyar duymaz acil yardım kampanyası düzenleyip enkaz altında kalanlara nefes olmak için gönüllü ekibiyle Elazığ’a koştu. Üstelik yardımseverler ve yardım sahipleri o kadar birbirleriyle aile gibi olmuşlar ki yardım edilen kişiler, şimdi yardıma muhtaç olanların yardımına koşma derdinde. Elinde 70 lirası olan yardım sahibi insanlar, 50 lirasını belki bir çocuğun üzerine battaniye olur da bu soğukta onu sarar diyerek gönderiyor. Duygulanmamak elde değil. 

 

 

Savaş, kıtlık ve doğal afet gibi durumlar nedeniyle dezavantajlı duruma düşen toplumsal grupların sosyo-ekonomik seviyesinin yükseltmek, insanlar arasında ‘iyilik köprülerini kurmak ve insanlık onurunu koruyarak temel hak ve hürriyetlerin ihlal edilmemesi için gerekli tüm girişimlerde bulunma amacı taşıyan “Oyuncaksız Çocuklar İçin” derneği, gönüllüleri ile bir araya gelerek Elazığ depremzedeleriyle buluştu.

 

 

Dernek başkanı Osman DEMİRCİ ve gönüllü ekibi, topladıkları yardım malzemelerini tırlardan küçük araçlara sevk ederek bizzat elden teslim ediyorlar. Çadır çadır dolaşıp hangi ailenin neye ihtiyacı varsa o şekilde bir dağıtım yolunu tercih ederek gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşıyorlar. Ekmek, su, yastık, yorgan, yatak, içecek ve giyecekten tutun da bebek bezi, bebek mamasına kadar en ince ayrıntısına kadar düşünen bu gönüllü derneğimize canı gönülden kendi adıma ve Araştırma Haber Gazetesi adına tebrik ediyorum...

 

 

Emel Kocaoğlu / Özel Haber

Kaynak: (Özel Haber) - Özel Haber Editör: Araştırma Haber Gazetesi
Etiketler: Oyuncaksız, Çocuklar, İçin, Derneği, Gönül, Köprüsünde, Yüreklere, Hitap, etti...,
Yorumlar
Haber Yazılımı