Haber Detayı
21 Haziran 2020 - Pazar 17:56
 
Rusya Türkiye’yi Ortadoğu’da istemiyor; Rusya tek rakip olarak Türkiye’yi görüyor
Rusya Türkiye’yi Ortadoğu’da istemiyor; Rusya tek rakip olarak Türkiye’yi görüyor
DÜNYA Haberi
Rusya Türkiye’yi Ortadoğu’da istemiyor; Rusya tek rakip olarak Türkiye’yi görüyor

Rus devleti ile Türkiye arasında birçok anlaşma olmasına rağmen Rus devleti her fırsatta ayağımızı kaydırmaya çalışıyor. Rusya’nın neden böyle bir şey yaptığı ise çok açık bir şekilde belli oluyor; Rus devleti Türkiye’yi rakip olarak görüyor. Yıllarca ABD ile rekabete giren bir devletten bahsediyoruz, dünya liderliği için elinden geleni yapmış ama başaramamış bir devlet. Bütün çıkaranlarını Ortadoğu’ya kilitlemiş ancak orada da işlere ters gitmeye başlamış ve karşısına rakip olarak Türkiye çıkmıştır. Şimdi Rus devleti eski günlerine dönmek için elinden geleni yapıyor ve tüm oyunlarını bizim üzerimizden oynuyor; işte haberimiz ve detayları

Rusya bizi Ortadoğu’da istemiyor

Türkiye son dönemlerin en hızlı güçlenen devleti olarak göze çarpıyor; Türk devleti hem Ortadoğu’da etkinliğini artırıyor hem de dünya üzerinde büyük bir prestije sahip olmaya başlayınca, bulunduğumuz bölgede çıkar savaşları başlamış oldu. Türkiye Rusya ya da başka bir devletten geri alacak bir devlet değildir; bununla birlikte ülkemiz de yaşanan gelişimlerde ayrı bir gurur ve kuvvet vermektedir. Türkiye Akdeniz’de büyük bir güce erişmek üzere ve bu gücün en çok zarar vereceği ülke yine Rusya olarak göze çarpıyor; Ruslar da bunun farkında olmalı ki yıllardır düşman olduğu ABD ile ittifak bile yapmaya hazır bir duruma gelmiştir.

ABD- Rusya birliğinin sebebi Türkiye

ABD ve Rusya arasında 70 yıla yakındır bulunan büyük bir rekabet var; Türkiye bu rekabeti kırdı. Ülkemizin bu bölgede daha da güçlü olmasını istemeyen devletler; birlik yapmaya ve Libya’da barışı sağlamaya karar verdiler. Türkiye bunları bilmesine rağmen hiç umursamıyor ki hedef Akdeniz ve ilerleyeceğiz. Buradan sağlanacak kaynakla birlikte ülkemiz hem ekonomik olarak hem de prestij olarak daha iyi noktalara gelecektir.

Kaynak: (ulusmedya.com) - www.ulusmedya.com Editör: Araştırma Haber Gazetesi
Etiketler: Rusya, Türkiye’yi, Ortadoğu’da, istemiyor;, Rusya, tek, rakip, olarak, Türkiye’yi, görüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı