Haber Detayı
23 Aralık 2019 - Pazartesi 13:27
 
Selvi, Bakan Gül’ün tarikat liderinin elini öpmeye çalıştığı görüntüyü yorumladı: Bu onun asaletinden geliyor
Hürriyet gazetesi Abdulkadir Selvi, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün katıldığı Gaziantep’te Suriye merkezli Haznevi tarikatının düzenlediği bir programda tarikat lideri Muta el Haznevi’nin elini öpmeye çalıştığı görüntüleri yorumladı.
SİYASET Haberi
Selvi, Bakan Gül’ün tarikat liderinin elini öpmeye çalıştığı görüntüyü yorumladı: Bu onun asaletinden geliyor

Hürriyet gazetesi Abdulkadir Selvi, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün katıldığı Gaziantep’te Suriye merkezli Haznevi tarikatının düzenlediği bir programda tarikat lideri Muta el Haznevi’nin elini öpmeye çalıştığı görüntüleri yorumladı. Selvi,  Abdulhamit Gül, milletvekili de bakan da olsa kibirlenmeyen, büyüklerine karşı saygısını göstermekten çekinmeyen birisi. Bu onun asaletinden geliyor” görüşünü savundu.TIKLAYIN | Adalet Bakanı, Haznevi tarikatının elini öpmeye çalışırken görüntülendiSelvi, “Adalet Bakanı Abdulhamit Gül İkinci Reform Paketi’ni çıkarmaya, İnsan Hakları Eylem Planı’nı yürürlüğe sokmaya çalıştığı bir sırada bir görüntü servis edildi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün bir tarikat liderinin elini öptüğü fotoğrafla adaletin tarikatlara teslim edildiği algısı oluşturulmaya çalışıldı. Kısa sürede o görüntülerin Abdulhamit Gül henüz bakan olmadan önce, hatta milletvekili dahi değilken çekildiği ortaya çıktı. Peygamberimizi anma toplantısında konuşmasını tamamlayan ilim sahibi bir zata hürmet ediyor. Karşılıklı olarak musafaha ediyorlar. Abdulhamit Gül, milletvekili de bakan da olsa kibirlenmeyen, büyüklerine karşı saygısını göstermekten çekinmeyen birisi. Bu onun asaletinden geliyor” ifadesini kullandı.TIKLAYIN: Bakan Gül, tarikat liderinin elini öpmeye çalıştığı görüntülerle ilgili açıklama yaptıSelvi yazısında şu düşünceleri dile getirdi:“Ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Mevlânâ’nın 742. vuslat yıldönümü nedeniyle Konya’da Mevlânâ Müzesi’ni ziyaret etmiş, Mevlevi dedesi Mehmet Çipan’la Mevlevi usulüne göre selamlaşmıştı.Yetmedi, Adalet Bakanı’nı bu kez de yıllar önce vefat eden dedesi Mehmet Emin Er üzerinden vurmaya çalıştılar. Mehmet Emin Er, cenazesine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılarak tabutunu taşıdığı âlim bir zattır. Onun torunu olmak Abdulhamit Gül için onurdur.Peki Abdulhamit Gül’ü neden hedef alıyorlar? Adalet Bakanı’nın, HDP’den Meral Danış Beştaş, CHP’den Sezgin Tanrıkulu’nun da bulunduğu her partiden temsilcilerle İnsan Hakları Eylem Planı’nı konuştuğu, İkinci Yargı Paketi’ni çıkarmaya çalıştığı bir dönemde bu haberlerin gündeme gelmesi sizce tesadüf mü?”

Kaynak: (YHA) - Yerel Haber AJansı Editör: Araştırma Haber Gazetesi
Etiketler: Selvi,, Bakan, Gül’ün, tarikat, liderinin, elini, öpmeye, çalıştığı, görüntüyü, yorumladı: Bu, onun, asaletinden, geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı