Haber Detayı
21 Nisan 2020 - Salı 00:53
 
Son dakika: Gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır? 168 gıda yardımı hattı sosyal yardım başvurusu
Sosyal yardımlar ile ilgili son dakika haberleri peş peşe geliyor. Corona virüsü ile mücadele ettiğimiz süreçte, sosyal devlet anlayışına uygun olarak pek çok yardım politikası izleniyor. Son olarak Kızılay, yeni uygulamaya başlayacağı modelde vatandaşlar gıda yardımı yapacağını duyurdu. Belirlenen zincir marketlerden temin edilecek gıda yardımı paketleri, vatandaşların cep telefonlarına gönderilecek kod aracılığıyla almaları sağlanacak. İşte son dakika haberinin detayları…
YAŞAM Haberi
Son dakika: Gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır? 168 gıda yardımı hattı sosyal yardım başvurusu

Kızılay yaptığı son dakika açıklamasıyla "Dertler Paylaştıkça Bitecek Yeter Ki İnan Buna" sloganı ile bir kampanya başlattığını duyurdu. Söz konusu kampanya ile yaklaşık 10 milyon ihtiyaç sahibine ulaşarak  yapmayı planlayan Kızılay, söz konusu sosyal yardım projesi için 207 milyon liralık bütçe planlamasını yapıldığını belirtti. Gıda yardımı alacak olan vatandaşların cep telefonlarına bir SMS kodu gönderilecek. Vatandaşlar söz konusu SMS kodu ile belirlenen zincir marketlerden ihtiyaçlarını karşılayacak. İşte son dakika gıda yardımı haberi ile ilgili detaylar…

GIDA YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Türk Kızılay'dan yapılan açıklamaya göre, "Dertler Paylaştıkça Bitecek Yeter Ki İnan Buna" sloganıyla başlattığı kampanya ile ramazan yardımlarını açıklayan kuruluş, yaklaşık 207 milyon liralık bütçe planlamasıyla 10 milyon ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor. Kızılay, gıda yardımlarıyla 350 bin aileye destek olacak, diğer iş birlikleriyle 60 bin aileye erişecek. 4 kişilik bir aile için planlanan çalışmayla yaklaşık 1,6 milyon kişiye ulaşılacak.

Kuruluş, gıda yardımlarını hayata geçirirken gelenekselleşen gıda kolisinin yanı sıra bu yıl ramazanda yenilikçi bir modeli uygulamaya başlayacak. Gıda yardımı alacak olan vatandaşların cep telefonlarına bir SMS doğrulama kodu gönderilerek, belirlenmiş zincir marketlerden ihtiyaçlarını almaları sağlanacak.

GIDA YARDIMI BAŞVURUSU 2020

Türk Kızılay'ın uygulamaya başlayacağı modelde  alacak vatandaşların cep telefonlarına bir kod gönderilerek, vatandaşlara belirlenmiş zincir marketlerden dilediklerini alma olanağı sunulacak.

1000 LİRA NAKDİ SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ BAŞLADI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ekonomik İstikrar Paketi kapsamında 2 milyon 300 bin haneye yapılacak 1000'er lira nakdi destek ödemesinin başladığını bildirdi.

Koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşları destekleme amaçlı Sosyal Destek Programının 3 fazdan oluştuğunu aktaran Selçuk, "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızla sahada ihtiyaç sahibi olarak belirlediğimiz 2,3 milyon haneye faz 2 kapsamında 1000 lira nakdi yardım yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk, 3'üncü faz 1000'er lira ödemeleri için başvuruların "e-devlet" üzerinden alınmaya başlanacağını duyurarak, faz 3 kapsamındaki ödemelerin kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacağını, aynı haneden birden çok başvuru yapılırsa, bunu tek başvuru olarak değerlendireceklerini aktardı.

 

Kaynak: (Sabah) - Sabah Gazetesi Editör: Araştırma Haber Gazetesi
Etiketler: Son, dakika:, Gıda, yardımı, başvurusu, nasıl, yapılır?, 168, gıda, yardımı, hattı, sosyal, yardım, başvurusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı