Haber Detayı
20 Haziran 2020 - Cumartesi 21:49
 
TSK'nın en kritik biriminde FETÖ'cü çıktı ortalık karıştı
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) en önemli birimlerinden olan Genelkurmay İstihbarat’ın başında olan Tümgeneral Ali Serin’in emir astsubayı M.K’nın FETÖ mensubu olduğu ortaya çıktı.
ASAYİŞ Haberi
TSK'nın en kritik biriminde FETÖ'cü çıktı ortalık karıştı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) en önemli birimlerinden olan Genelkurmay İstihbarat’ın başında olan Tümgeneral Ali Serin’in emir astsubayı M.K’nın FETÖ mensubu olduğu ortaya çıktı.

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın TSK’daki kripto FETÖ’cülerin deşifresine yönelik yürüttüğü soruşturmada, hâlen Genelkurmay İstihbarat Başkanı olan Tümgeneral Ali Serin’in emir astsubayı olan astsubay kıdemli başçavuş M.K’nın yer aldığı görüldü. Savcılık, FETÖ'cü olduğunu tespit ettiği M.K. hakkında, "Silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan yakalama kararı çıkardı.

FETÖ yapılanmasına ilişkin yaptığı haberler sık sık gündem yaratan Hürriyet gazetesi muhabiri Toygun Atilla soruşturmayla ilgili sosyal medya hesabından “Bugün Genelkurmay İstihbarat Başkanı’nın emir astsubayının FETÖ’cü çıktığını haberlerini görünce aklıma 8 Mayıs 2018’de attığım şu twit geldi; ‘FETÖ'cüler buhar olup uçtular mı, yoksa hava olup her yeri mi sardılar’” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Star gazetesi yazarı Ardan Zentürk de “Bir yıl önce hava kuvvetlerinde göreve başlamış teğmen P.Ö. FETÖ çıktı Ege Ordu Komutanı'nın emir subayı FETÖ çıktı Şimdi, Genelkurmay İstihbarat'ın emir astsubayı FETÖ FETÖMETRE diye tepinirken derdimiz buydu Manzara ortada Cihat Yaycı'nın kulaklarını çınlatıyor, çekiliyorum” yorumunda bulundu.

SONER YALÇIN’IN YAZISI AKILLARA GELDİ

TSK’nın en önemli birimlerinde hala FETÖ’cü isimlerin yer alması ise gazeteci-yazar Soner Yalçın’ın Sözcü gazetesinde 10 Haziran’da kaleme aldığı yazı akıllara getirdi.

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin ardından yaklaşık dört yıl geçmesine karşın, yüzlerce operasyon yapılırken, TSK’nın en kritik biriminde hala FETÖ’cülerin olması dikkat çekti. Öte yandan TSK’ya yeni giren subaylar arasında da hala FETÖ’cülerin çıkması, kafaları karıştırmaya devam ediyor.

Soner Yalçın yazısında, FETÖ’nün Askeri Casusluk gibi davalarla Türk Ordusu’nu nasıl ele geçirdiğini anlatırken, hayatını kaybeden Mısır’ın devrik lideri Muhammed Mursi’nin görevi döneminde Sisi’ye çok güvendiğini, onu hızlıca ordunun en tepesine yükselttiğini ve sonunda Sisi tarafından devrildiğini yazmıştı.

 

Kaynak: (odatv4) - odatv4.com Editör: Araştırma Haber Gazetesi
Etiketler: TSK'nın, en, kritik, biriminde, FETÖ'cü, çıktı, ortalık, karıştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı