Haber Detayı
26 Mayıs 2020 - Salı 21:41
 
Twitter'dan büyük skandal! YPG elebaşısı Mazlum Kobani'nin hesabını onayladılar
Twitter yönetimi, PKK/YPG terör örgütünün sözde komutanı Şahin Cilo'nun ( (@MazloumAbdi ) dün açtığı Twitter hesabını onaylı yaptı. Twitter daha önce de, PKK/YPG'nin propaganda hesabına mavi tık vermişti.
DÜNYA Haberi
Twitter'dan büyük skandal! YPG elebaşısı Mazlum Kobani'nin hesabını onayladılar

Twitter yönetimi, PKK/ terör örgütünün sözde komutanı Şahin Cilo'nun ( (@MazloumAbdi ) dün açtığı Twitter hesabını onaylı yaptı. Twitter daha önce de, PKK/YPG'nin propaganda hesabına mavi tık vermişti.

TRUMP HER FIRSATTA ÖVGÜLER DİZİYOR!
Terör örgütü YPG/PKK elebaşlarından Mazlum Kobani'ye olan desteğini her fırsatta dile getiren Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Mazlum Kobani ile konuşmamdan zevk aldım. Kürtlerin yaptıklarını takdir ediyorum." dedi.

Skandal bir paylaşımda bulunan Trump, mesajında şu ifadeleri kullandı:

Mazlum Kobani ile konuşmamdan gerçekten zevk aldım. Yaptıklarımızı takdir ediyor, ben de Kürtlerin yaptıklarını takdir ediyorum. Belki de Kürtlerin Petrol Bölgesi'ne gitme zamanı gelmiştir!

TERÖRİSTBAŞINA TEŞEKKÜR ETMİŞTİ!
Donald Trump, daha önce de Twitter'dan terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'nin sözde yöneticisi Mazlum Kobani için skandal bir paylaşıma imza atmıştı. Trump paylaşımında, "General Mazlum, nazik sözleriniz ve cesaretiniz için teşekkür ederim." demişti.

"ABD BİZE TESLİM ETMELİ"

Başkan Erdoğan, "Mazlum denilen terörist kırmızı bültenle aranıyor, ABD bize teslim etmeli. Adalet Bakanımız da zannediyorum bu arada yazışmaları yapacaklar, (Mazlum kod adlı teröristi) isteyecekler. (ABD'nin) Vermesi lazım bize." ifadesini kullandı.

Türkiye'ye yönelik paylaşım yapan toplam 7 bin 891 hesabın silindiğinin aktarıldığı açıklamada, farklı ülkelerde çeşitli siyasi amaçlara yönelik paylaşım yapan Sırbistan, Endonezya ve Honduras merkezli binlerce hesabın da silindiği bildirildi.

PKK/YPG'Lİ TERÖRİSTLERE MAVİ TIK!
Twitter yaptığı bu uygulama Türkiye'ye yönelik olumlu bir gibi görünse de iki yüzlü tavrı bir kez daha ortaya çıktı. FETÖ, PKK/YPG'li birçok teröriste sessiz kalan ve hesabını silmeyen Twitter yönetimi, daha önce PKK/YPG terör örgütünün sözde komutanı Şahin Cilo'nun ( (@MazloumAbdi ) açtığı Twitter hesabını onaylamış ve PKK/YPG'nin propaganda hesabına mavi tık vermişti.

HAMAS'IN SİYASİ BÜRO ÜYESİ İZZET ER-RİŞK'İN HESABINI KAPATMIŞTI
ABD menşeli sosyal paylaşım sitesi Twitter, Hamas Siyasi Büro Üyesi İzzet er-Rişk'in hesabını bir gerekçe göstermeden kapatmıştı. Filistinli birçok yetkili ve aktivist, son zamanlarda Twitter ve Facebook'un kişisel hesaplarını kapatmasından şikayet ediyor.

Kaynak: (takvim) - takvim.com.tr Editör: Araştırma Haber Gazetesi
Etiketler: Twitter'dan, büyük, skandal!, YPG, elebaşısı, Mazlum, Kobani'nin, hesabını, onayladılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı